Koncert Muzyki Polskiej

2 maja o godz. 17.00 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej w wykonaniu uczniów i pedagogów szkoły.

Koncert zorganizowano z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i w ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zabrzmią utwory wyłącznie polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Michała Kleofasa Ogińskiego, Henryka Wieniawskiego, Zygmunta Noskowskiego czy Stanisława Moniuszki. Chociaż koncert będzie miał charakter patriotyczny, to z pewnością nie będzie nudny: usłyszymy kompozytorów różnych epok, różnorodne utwory i całe spektrum instrumentarium. Muzycy zagrają na różnych instrumentach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, akordeon, gitara… Zagrają i młodsi, i starsi. W finale usłyszymy dwóch świetnych pianistów, pedagogów zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej: Przemysława Bereziuka i Dominika Lewickiego.

Serdecznie zapraszamy zgorzeleckich melomanów, ceniących sobie bogactwo i koloryt muzyki polskiej! Wstęp na Koncert Muzyki Polskiej jest oczywiście wolny. Zapraszamy!

2 maja
Miejsce: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia imienia Feliksa Nowowiejskiego
godz. 17:00